Příběh


Od malička jsem kolem sebe slýchávala: „Musíš se snažit, abys to někam dotáhla.“ Dodnes nevím za čem jsem se vlastně pořád hnala. Za pět minut dvanáct jsem si zachránila zdraví, manželství a objevila štěstí a smysl svého života. Uvnitř sebe, kde máme každý z nás schované ty nejcennější poklady. Štěstí je skutečně v nás, ne ve věcech kolem. Tak za čím se to pořád honíme?

Myslela jsem si, že žiju skvělý život. Po vysoké škole jsem šla studovat MBA a získala velmi lukrativní stáž v Paříži. Cestovala jsem po světě a dělala to co mě baví. Vzala jsem si Francouze a byla jsem přesvědčená, že už mi nic nechybí.

Potom jsem dostala zajímavou pracovní nabídku a možnost se vrátit zpět do Prahy. Zde jsem za deset let vybudovala úspěšnou kariéru ve třech předních bankách a poté vedla tým ve známé mezinárodní poradenské firmě.

Zní to jako život z pohádky? Byl to spíše horor. Pracovala jsem přes 12 hodin denně, často po nocích a o víkendech. Moje práce mě nejdříve bavila, ale postupně jsem musela dělat věci, které nedávaly žádný smysl. Stále dokola jsem musela vytvářet dlouhé prezentace, být v kopii stovek zbytečných emailů, účastnit se nekonečných porad, kvůli kterým mi stála důležitější práce. Nejvíce demotivující pro mě bylo politikaření, neustálé střídání priorit ve vedení firem a personální změny. Musela jsem jezdit na časté služební cesty, neměla čas na svoje koníčky ani na kamarády. Nejhorší bylo, že jsem si vlastně ani neuvědomovala, že nemám dokonce čas ani na svého manžela a na sebe – na pořádné jídlo, relaxaci a spánek. Postupně jsem začala jsem trpět syndromem vyhoření, objevily se mi zdravotní potíže a naše manželství stálo před rozvodem. To všechno se nabalovalo postupně a já jsem pak jak z rozjetého vlaku pozorovala, jak se mé skříně plní spoustou nepotřebných značkových oblečků, kabelek a bot. Nebyl snad den kdy bych nesnědla čokoládu. Bez iPhonu a wifi jsem nevydržela ani chvíli. Mám pocit, že jsem to ani nebyla já. A pak přišla dvě velké rány osudu hned za sebou…

Dnes vím, že jsem se vzpamatovala za pět minut dvanáct. Naštěstí se nám s manželem podařily slepit střípky našeho vztahu, otěhotněla jsem a dnes jsem pevně přesvědčena o tom, že mateřství je to nejkrásnější, co mě v životě potkalo a co mě zachránilo. Rodina mi znovu vrátila chuť do života. Mám konečně čas dělat to co mě baví a co má smysl. Na rodičovské dovolené mám možnost se začít znovu věnovat svému velkému koníčku – vaření. Baví mě zkoušet nové a zdravé recepty, experimentovat různými ingrediencemi a chutěmi. Udělala jsem si akreditovaný kurz výživového poradce a absolvovala celou řadu dalších seminářů. V hlavě mi začala zrát myšlenka založit firmu Deli Life nabízející zdravé a inovativní občerstvení a osvětu v oblasti zdravého životního stylu. Za celá ta léta v korporacích jsem totiž na vlastní kůži pociťovala problém špatného stravování a trápily mě s tím související civilizační choroby. Ráda bych proto pomáhala lidem lépe jíst a pozitivně tak ovlivnila jich životosprávu, psychickou a fyzickou kondici. S přípravou podnikatelského záměru mi velmi pomohly metoringy v rámci programů Řídím svůj projekt, Empowering woman a Minerva 21. Tam jsem potkala mnoho skvělých žen, které mě obohatily nejen lidsky, ale daly také cenné zpětné vazby k podnikatelskému záměru a umožnily mi podívat se na můj projekt i z jiné perspektivy. Na těchto akcích jsem se také seznámila s velmi šikovnými maminkami Terezou a Pavlou, které se aktivně zapojily do projektu Deli Life. Nyní jsme v pilotní fázi našeho projektu. Máme za sebou řadu úspěšných akcí, kde jsme prodávaly naše občerstvení. Pracujeme na nových recepturách, na rozšiřování našeho sortimentu a služeb i na rozvoji distribučních kanálů.